T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Solhan ilçemizi ziyaret etti.
Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, İl Genel Meclisi Başkanı Nihat Doğu, Solhan Belediye Başkanı A. Hâkim Yıldız, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay ve Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner tarafından karşılanan Vali Usta, ilk olarak Solhan’da faaliyet yürüten Binpınar ve Fırat Su Fabrikasını ziyaret etti.
Burada Fabrika Yetkililerinden fabrikanın üretim süreçleri hakkında bilgi alan Vali Usta, “Bingöl'e katma değer sağlayan işletmelerimizi ziyaret etmeye devam ediyorum. Bu kapsamda, Solhan ilçemizde faaliyet gösteren Binpınar ve Fırat su fabrikasını ziyaret ettim. Firma yetkilileri Hüseyin Tütünen, Özkan Bingöl ve Mehmet Şirin Demir'den işletmeleri hakkında ayrıntılı bilgilerde aldım.
Geçtiğimiz yıl ülkemizi sarsan Kahramanmaraş depremlerinde afet bölgesindeki illerimize 100 tır su göndermiş olduğunu öğrendim. İlimiz adına bu katkıdan dolayı gurur duydum. İlimize önemli bir oranda ekonomik katkı sağlayan işletmemiz iki farklı kaynaktan saatte 55.000 adet ambalajlı su üreterek 55 kişiye istihdam sağlıyor.” dedi.
Sayın Valimizin Solhan programı Arakonak Belde Belediyesini ziyareti ile devam etti. Belde Belediye Başkanlığı bahçesinde Başkan Döner tarafından karşılanan Vali Usta, Başkan Döner’den beldede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada yaptığı açıklamada Vali Usta; “31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Arakonak Belediye Başkanı olarak tekrar seçilen Mustafa Döner'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Yeni dönemde Arakonak beldemize güzel ve faydalı hizmetler temennisiyle kendisine başarılar diliyorum.” dedi.
VALİ USTA SOLHAN’DA ESNAF ZİYARETİ YAPTI
Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta’nın Solhan programı ilçe merkezinde esnaf ziyareti ile devam etti.
Esnafa hayırlı ve bereketli alışveriş dileklerinde bulunan Vali Usta, “Solhan programımızda ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnaflarımıza hayırlı ve bereketli alışverişler diledik. Sıcak çaylarını içtiğimiz esnaflarımız ve hemşehrilerimiz, gösterdikleri sıcak ve samimi ilgileriyle bizleri onurlandırdılar.
Bu değerli buluşmalar, ilçemizin gelişimine ve birlik beraberliğimize katkı sağlıyor. İlçemizdeki esnafımızın ve vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve onların refahı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gösterdikleri misafirperverlik ve ilgi için Solhan halkına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
YAPIMI TAMAMLANAN YENİ HÜKÜMET KONAĞI’NA ZİYARET
Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta, Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, TSO Başkanı Kadir Çintay ve İl Genel Meclis Başkanı Nihat Doğu ile birlikte yapımı tamamlanma aşamasında olan Solhan Hükümet Konağı’nı ziyaret etti.
Burada açıklamalarda bulunan Vali Usta, “Yapımı büyük oranda tamamlanan Solhan Hükümet Konağı hakkında İlçe Kaymakamımız Muhammed Çetin'den bilgiler aldım. Bir ay içinde; Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim, SGK, Tapu, Nüfus, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Maliye, İlçe Seçim Kurulu, Adliye, Mal Müdürlüğü, İlçe Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği buraya taşınacak ve hizmet vermeye başlayacak. Yeni Hükümet Konağımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Daha sonra, 2024-2025 eğitim öğretim yılında Solhan Sabiha Bahçıvan Fen Lisesi olarak eğitime devam edecek olan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Usta, burada derslikleri ziyaret ederek Kaymakam Çetin’den okulun dönüşümü süreçleri hakkında bilgi aldı.
Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta, son olarak Solhan Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanlığı Makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Abdulhakim Yıldız ile bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta, ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi.